| Utilizatoare123 a întrebat:

Voi calatori in Italia curand, cu wizzair. Stiu ca bagajul de mana trebuie sa aiba maxim 8 kg si e gratis. Intrebarea mea e daca pot lua o gentuta (cu servetele, telefon etc.) si un rucsac mai mare, care insumeaza 8 kg si respecta masuratorile sau trebuie un singur rucsac unde pun absolut tot?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde peste cine dai la aeroport. Daca e mai meticulos nu îți dă voie cu 2

| Utilizatoare123 explică (pentru suntserios):

Eu nu vreau sa risc, merg cu bani aproximativ ficsi si nu am chef de taxe. Deci nu se poate?

| suntserios a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Ți am depinde peste cine dai la îmbarcare. Nu vrei sa te riști nu mergi cu 2

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine intreaba la compania wizzair cu care zbori ei stiu exact, suna i luni si aflii tot ce vrei, cand pleci?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca mergi in Italia de ce i ti i ei cu tine atîtea bagaje duci cadouri? Mergi la rude? In Italia nu gasesti nimic? La ce cari rucsac de 8 kg după tine si geantă cu alte lucruri zici ca mergi la țară nu in Italia.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Poti lua geanta gratuita adica rucsacul despre care vorbesti si poti avea tot gratis o geanta d aia de umar gen postas. Eu am avut si geanta ( d aia tip gym ) si o geanta cu masuratori ca aia Lv ( putin mai mare de 30 de cm laughing ) Nu mi-a zis nimeni nimic.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Daca nu ma insel telefoanele sunt interzise in avion, pentru ca pot interfera cu electronica avionului. Bagajele pe care le poti lua in avion depind de la o companie la alta. Acum 30 de ani era voie ce 2 bagaje de 20 de kg in avioanele Tarom si un bagaj mic de mana (daca nu ma insel). Intreaba compania Wizzair ce bagaje ai voie sa iei in avion.