| Riureanu_Alexandru_1996 a întrebat:

A-s dori sa aflu adresa (den strazii... etc) unde se afla in Oradea Spitalul Militar si Statuia lui Colonel Ion Buzoianu

5 răspunsuri:
| A1l3e0x7i9a a răspuns:

Bună!
Spitalul Militar : Strada Dunărea 3, Oradea 410027
Nu am găsit nici o statuie numită așa. Sigur nu se numește altfel?

| ibaal a răspuns:

Pune pe google si cauta la detalii!

| Riureanu_Alexandru_1996 explică (pentru A1l3e0x7i9a):

Asa se numea acum 30 de ani

| A1l3e0x7i9a a răspuns (pentru Riureanu_Alexandru_1996):

Eu așa am găsit. Așa scrie și la hărți mai este pe lângă Strada rovine și Strada Brașovului. Dacă și astea sunt de acum 30 de ani nu știu, că alte surse nu am mai găsit.

| Iote a răspuns:

Poate statuia este in curtea vreunei scoli militare sau a spitalului militar.