| Aleahima a întrebat:

Acum vreo 2 saptamani am "achizitionat" un bilet de avion de la o agentie, am mers personal si am platit costul integral al biletului (precizez ca zborul urma sa fie la o luna mai traziu)...mi s-a dat un contract in care erau mai multe detalii privind zborul ce urma sa il am...dar foaia de imbarcare nu mi s-a dat si mi s-a zis sa vin cu o saptamana inainte de "decolare" sa mi-o iau. Prin aceasta firma si-au mai achizitionat si alte cunostinte de ale mele bilet, dar zborul lor fiind la cateva zile de la plata au primit in acelasi timp cu "contractul" si acea foaie. As dori sa stiu daca ati mai intalnit asa ceva, fiindca marti ar trebui sa merg la acea agentie sa primesc aceea foaie si ma tem sa nu am vreo surpriza nu tocmai placuta.
Si as mai dori sa stiu si de asigurarea de zbor, este obligatorie? Fiindca la agentie mi s-a zis ca nu, dar lumea zice ca da sad

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Te duci sa faci Check-in gratuit la bagaje! De aceea te cheama. Check-in se face cu o saptamana inainte de decolare maxim, Ce care nu fac Check-in inainte de decolare cu o saptamana si il fac odata cu biletul platesc in plus 15 euro sau se incadreaza cu plecarea exact intr-o saptamana si automat beneficiaza si de Check-in.
Asigurarea de zbor nu este obligatorie!

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Te duci sa faci Check-in gratuit la bagaje! De aceea te cheama. Check-in se face cu o saptamana inainte de decolare maxim, Ce care nu fac Check-in inainte de decolare cu o saptamana si il fac odata cu biletul platesc in plus 15 euro sau se incadreaza cu plecarea exact intr-o saptamana si automat beneficiaza si de Check-in.