| cipri_4688 a întrebat:

Am bilet de avion cu blu air, ce bagaj pot lua fara sa platesc in plus fata de costul biletului?

9 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Daca biletul contine si bagaj de cala (vezi ca este specificat) ai dreptul la 20 kg in cala si 5-6 kg bagajul in mana.

| ionut1980 a răspuns:

20 kg in cala si 5-6 kg bagaj de mana. Cel putin asa stiu eu.

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Dar inca ceva.Nimeni nu a spus nimic de lucrurile admise in avion si in bagaj.Deci,nu ai voie lichide mai mult de 500 ml., carne sub nici o forma, iar tutun, desi in aeroport in Romania mi s-a spus ca am dreptul la 20 de pachete, cand am ajuns in Germania am luat amenda 200 de euro, plus tigarile in plus confiscate. Mi-au numarat si tigarile din pachet si pe fiecare tigara in plus, 1 euro.Nu stiu daca e asa peste tot dar daca vii in Germania, fii cu mare bagare de seama, ca te jupoaie Zoll-ul de viu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20 si 5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai platit taxa de 10 euro pentru. bagajul de la cala atunci poti avea 32 de kg, si 7 kg in mana

| Locaa a răspuns:

Unul care sa nu depaseasca 25 de kg la bagaje si maxim 5 in avion

| mihaela_4583 a răspuns:

Eu abia am venit cu avionul si sa stii ca la bagaje de mana ai voie un mic bagajel, o geanta care sa nu ocupe spatiu mare si sa nu de paseasca 10kg.ai voie maxim 10. iar la bagajul de cala ai voie maxim 20 de kg.

| stelist76 a răspuns:

Prietene trebui sa ai max 20kg la cala si 7 de mana. daca ai peste te jupoaie de viu nemernicii astia, am patit-o pe propia piele. am luat bilete cu 4 luni inainte si dupa ce am facut confirmarea de zbor nu mi-au spus nimic si ghici cat iti cere pe kg daca ai in plus 20 euro! plus ca mi-am gasit bagajul rupt si hainele scoase. du-te cu tarom. ai mai multe facilitati si tot la banii aia ajungi