| anonim_4396 a întrebat:

Ai voie sa iei in bagajul de mana mancare, in avion?

8 răspunsuri:
| mary_2889 a răspuns:

Referitor la lichide, trebuie fiecare recipient sa nu aiba mai mult de 100ml ca altfel nu te lasa. Fara brichete, pile, foarfecuta.
Daca o sa cumperi ceva din aeroport, ca banuiesc ca sigur aveti escala pana in Norvegia, nu aveti cursa directa, ce vei cumpara va fi pus in pungi speciale, sigilate si insotite de bonul de achizitie. Ptr acelea nu vor fi probleme daca depasesc 100ml.

Am omis sa-ti spun ca ai voie si mancare, dar numai daca este mentionat pe ambalaj ca este pasteurizata. In rest mancarea este interzis a fi transportata in bagajul de cala, asta pentru ca exista posibilitatea sa se piarda bagajul si atunci...
Un sfat prietenesc si cred eu util: cand faceti Check in in Otopeni, rugati operatoarea sa va puna bagajele de cala direct Norvegia, pentru ca va va fi mult mai usor. Castigati timp in aeroportul in care aveti escala, mai ales ca acum sunt intarzieri pe Otopeni din cauza ca s-a mutat Baneasa tot acolo, sau poate aveti si voi timp scurt intre avioane.
In aeroportul in care aveti escala, cand faceti Check in, rugati si aici operatoarea sa verifice daca bagajele puse in Buc sunt la bordul avionului vostru. O sa aveti niste tichete lipite pe pasaport cu nr serial al fiecarei valize.

Concediu placut!:*:*

| remus a răspuns:

De obicei nu.

| psiholoaga a răspuns:

Mary, ce Norvegia visezi?:)) Uite, asta e riscul cand copiezi aiurea de pe alte forumuri si nu dai nici sursa.
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=104342

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu ai nevoie - iti vor oferi ei mancare, chiar si pe rutele in care zborul dureaza o ora.

daniela
| daniela a răspuns:

Nu si mai ales nu ai voie lichide

| raduadrian a răspuns:

Da, dar sa nu fie lichide.chiar daca vor sa te intrebe ceva referitor la ce ai acolo spune-le ca este prima data cand pleci cu avionul si mergi in vizita la parintii tai si au mare nevoie sa manance preparate romanesti ...la mine a mers de fiecare data

| BeAtriceN a răspuns:

Eu cred ca te-ar ajuta acest site.e o lista cu intrebari si raspunsuri despre ce ai voie sa iei in avion si ce un!
http://pestemarisitari.wordpress.com/......-in-avion/
Sper sa iti fie de ajutor!:)

| BeAtriceN a răspuns:

Eu cred ca te-ar ajuta acest site, e o lista cu intrebari si raspunsuri despre ce ai voie sa iei in avion si ce nu!
http://pestemarisitari.wordpress.com/......-in-avion/
Sper sa iti fie de ajutor!:)