| pagliaci a întrebat:

Ajunge un singur rucsac de munte de 65 l pentru doua persoane? Care sunt lucrurile esentiale de luat in drumetii?

4 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Apa, mancare, haine groase, umbrela.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Defineste drumeție 2 ore de plimbat pe poteca sau 7 zile la cort?

| Fatamuntilor a răspuns:

Prea putine informatii!
Pentru cate zile in drumetia?
Doar plimbare de cateva ore si te intorci seara acasa?
Mergi cu cortul si statati ma multe zile?

| timisoara a răspuns:

Depinde câte ore sau zile. Dacă e vorba de drumeție de o zi este mai mult decât suficient. Apa(4-5 litri pentru 2 persoane),mâncare, frontale,pelerine, haine grosute, folie de supraviețuire, amnar, briceag, cordelina, trusa de prim ajutor. Este bine să anunțați pe cineva traseul.pe care mergeți. Daca până seara nu dați niciun semn acelei persoane sa anunțe salvamontul. Dacă este vorba de 2-3 zile se adaugă cort, izolir, sac de dormit, amnar, baterii de schimb pentru frontale, apa si.mancare mai multă. Haine groase si subtiri de schimb. Obiecte de igiena personala(săpun periuța etc)