| marianjack a întrebat:

Am 14 ani si sambata trebuie sa ma duc in ungaria imi trebuie pasaport daca am buletin? Un ranspuns concret va rog fundita

Răspuns Câştigător
| Crpmd a răspuns:

Nu.nu iti trebuie. in tarile vecine romaniei poti trece doar cu buletinulwinking...Iti spun din propria experienta:*

10 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Pasaport iti trebuie oriunde ai iesi din tara OBLIGATORIU da iti trebuie si buletin daca ai 14 ani scuze asa e legea big grin

| noroK1 a răspuns:

Daca ai buletin si mergi cu parintii n-ai nevoie de nimic... daca mergi cu altcineva ai nevoie de imputernicire semnata de la parinti ca ai voie sa pleci

| Alexandra_7889 a răspuns:

Buna.Nu, nu iti trebuie pasaport este de ajuns sa ai buletin te poti duce fara nici o grija

succes :*

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu-ti trebuie nici un pasaport in tarile UE. Si Ungaria face parte din ea.Eu am fost si in Germania si in Franta doar cu buletinul.

| TheSpecialOne a răspuns:

Trebuie 18+ pentru dor cu buletinul cred

| BeatriceKnowles a răspuns:

Daca ai deja buletin nu nu iti trebuie. Poti trece la vama si cu buletinu.

| Marian_5450 a răspuns:

Nu, cel putin eu am iesit de multe ori din tara cu buletinul, absolut nu, mai ales pana in ungaria ...Doar daca mergi in Marea Britanie sau America iti trebuie pasaport.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti trebuie carte de identitate(nu buletin) si o declaratie pe proprie raspundere a parintilor, autentificata la un notar public, ca sunt de acord sa pleci in strainatate si indica un insotitor major(art.30 din Legea nr.248/2005 privind regimul liberei circulatii a cetatenilor romani in strainatate). Numai bine!

| Reny a răspuns:

Daca pleci cu parintii si ai buletin nu iti trebuie pasaport.
Daca nu pleci cu parintii sau doar cu unul dintre ei ei trebuie imputernicire de la cel care nu vine.