| agent134 a întrebat:

Am 19 ani si urmeaza sa vizitez Targoviste in cateva saptamani. Ce localuri faine sunt pe-acolo? Pub-uri, cafenele etc., eventual ceva cu tematica mai rock sau cel putin sa nu fie localuri prea classy sau prea jegoase.

2 răspunsuri:
| oanaro a răspuns:

Pe Centrul vechi gasesti destul de multe pub-uri si baruri. Chiar este o berarie cu o multime de specialitati din bere (din pacate nu-mi amintesc numele), apoi mai este un bar/cafenea "Mosu", unde acum ceva timp te serveau cu alune in coaja si puteai da cojile pe jos (stiu ca suna ciudat dar nu este), apoi iti mai recomand un fast-food bun (La Mamina), care desi nu este aratos are mancare foarte buna si foarte ieftina (shaworma, kebab, clatita uriasa, meniuri si cel mai mare si bun snitel) si care este tot pe Centru Vechi. Toate acestea sunt pe langa Turnul Chindiei si Parcul Chindia care merita vizitate.
Adresa Fast-Food La Mamina o gasesti aici:
https://www.google.ro/......15z/data=! 4m2! 3m1! 1s0x0:0x99795ce266ab51a2? sa=X&ei=eR8TVY--GoPjU_jNg4AC&ved=0CGsQ_BIwCg

Aici este harta Centrului Vechi: https://www.google.ro/......15z/data=! 4m2! 3m1! 1s0x0:0xe4172d68a8d41b7d? sa=X&ei=oSATVdHQE8GzUbeXghA&ved=0CHwQ_BIwDg

Distractie placuta! :)

| agent134 explică (pentru oanaro):

Multumesc mult! happy