| SingleForOne a întrebat:

Am doar o curiozitate.
Ați prefera să călătoriți cu o trăsură elegantă cu cai (caleașcă) sau cu o mașină, fie Dacia 1300 sau Logan sau altele mai luxoase?

Mie mi se pare mai elegant cu o trăsură, mai "eco" chiar și față de mașinile electrice. Nu mă refer la căruța de cai cum este la țară!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Presupun ca ceva mai luxos nu m-ar deranja big grin

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"să călătoriți cu o trăsură elegantă cu cai... Mie mi se pare mai elegant cu o trăsură"

de acord, asta doar până pe strada invecinată! De la Roșiori până la Horodiștea, nu se aplică!

| johnnny123 a răspuns:

In lumea asta sau intr-o lume a povestilor? Este o distinctie destul de importanta.

Pentru ca lumea in care traim are o infrastructura construita in jurul ideii de automobil. Iar o trasura, realist vorbind, ar fi o optiune absolut impractica.

Iti poti imagina cum ar fi sa te duci la supermarket, sa gasesti un loc de parcare in care sa-ti incapa trasura si caii, sa cumperi un televizor de 150cm, sa-l urci in trasura si apoi sa te intorci acasa prin traficul din Bucuresti?

La fel de bine puteai sa intrebi "ati prefera sa calatoriti cu o salupa sau sa calariti pe spinarea unui delfin?"

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ar merge cu trăsură daca nu ar fi trasa de cai. Altfel nu cred ca ai suporta mirosul din spatele cailor si parul si mătreață care se depune pe corpul tau. Cei alergici, ca mine își doresc moartea mai bine decât sa se plimbe astfel.

| Sofer a răspuns:

As călători cu o mașină retro de prin anii 1970-1990.