| Bogdan_Balbaie_1992 a întrebat:

Am facut o rezervare online la wizz air si mi am scris doar un singur prenume, este cumva vreo problema si pe permisul de imbarcare imi apare Balbaie Bogdan si pe site Bogdan Balbaie. si am platit cu cardul si pe pe card am Mr B Balbaie ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca la rezervare ti-ai scris restul datelor de identificare corect dar se vede doar initiala numelui, atunci se va subintelege ca e corect si nu vei avea problema.
Descarci (pdf) si tiparesti biletul, iar daca ai problema atunci poti face corectare la agentiile Wizz Air (pentru asta e bine sa te prezinti cu 2 ore inainte de inbarcare).

| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Politica de la WizzAir, din ce îmi amintesc eu, e să ai același nume pe permisul de îmbarcare ca pe contul pe care l-ai făcut. Și eu mă semnez întotdeauna cu un singur prenume pe bilete dacă nu se cer în mod evident ambele. Poți suna la relații cu clienții dacă ești îngrijorat dar eu zic că nu va fi nicio problemă. Unde mergi? Mă gândesc că în spațiul UE e ceva mai ok. Zbor plăcut!