| robertodin38 a întrebat:

Salut, am făcut o rezervare la avion iar un Prenume l-am scris greșit (ex: Icsulescu Anreea Miruna), este posibil sa am probleme la îmbarcare?

1 răspuns:
| helpforyou a răspuns:

"Eroare la numele de pe rezervare – dacă numele de pe rezervare este greșit sau incomplet, compania aeriană poate admite să corecteze eroarea fără a percepe o taxă suplimentară. De regulă, modificările sunt gratuite în cazul lipsei a 1 până la 3 caractere din nume. Dacă numele a fost incorect scris sau rezervarea trebuie refăcută pe un nume complet diferit, companiile aeriene taxează suplimentar. Același lucru se aplică și pentru schimbarea numelui prin căsătorie."

https://www.esky.ro/......l-de-avion