| tower_power a întrebat:

Am nevoie de viza pentru a calatori in Rusia?

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Da si se ia de la ambasada care este pe Kiseleff - (Intre Arcul de Triumf si fostul restaurant Doina
Actele necesare obtinerii vizei in Rusia
Un formular + o poza
Voucher pentru un hotel din Rusia sau invitatie pentru afaceri
Rezervare bilet transport

Durata pentru obtinerea vizei - 5 zile

Taxa turistica:

- timp normal (5 zile) 40 USD
- timp normal (3 zile) 55 USD

- urgent (1-2 zile) 65 USD
- urgent (acceasi zi) 80 USD
Nu sunt probleme in primirea ei.

mlm
| mlm a răspuns:

Da, deoarece Rusia nu este in UE, mergi la Ambasada dar din cate stiu se da cam greu, bineinteles asta si in baza motivelor pentru care soliciti acea viza! Bafta multa.

| want2bMajestic a răspuns:

Noi facem deja parte din occident...granitele dintre orient si occident sunt la noi...deci da... fara viza nu poti.si ti se impun mai multe

| claudya a răspuns:

Da si nu e greu de obtinut...

| AdrianSteauaL2 a răspuns:

Ok frate mersi de informatii, dar eu daca plec in Rusia am la cine ma duce, pentr ca am prieteni acolo. Nu imi da viza ca vreau sa ma duc la prieteni? Asta vreau sa aflu.

| acidelic a răspuns:

ASta vreau sa stiu si eu