| KSD a întrebat:

Am o geanta pentru bagajul de mana care in dimensiuni depaseste 4 cm in lungime, daca e intoarsa invers la masurare are dimensiuni perfecte. oare merge si asa? merci

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

La aeroport, există un „calibru" (un cadru metalic) în care ești obligat (rugat, dar...) să pui bagajul. Dacă încape și nu rămâne nimic pe dinafară, e OK. Dacă nu... îl dai la cală și plătești tariful de rigoare (de obicei, cel mai scump posibil).