| sincron123 a întrebat:

Am o intrebare, daca un echipaj pe tir facand extern (toata europa), cand un dintre soferi conduce, celalalt are voie sa doarma? va intreb ca cica a aparut o lege noua, amenda se spune ca e de 35 de mii de euro pe firma si soferul 1 an de puscarie, e adevarat? astept raspuns va rog.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| CampionulActual a răspuns:

DA, are voie sa doarma doar daca si-a terminat tura.

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Bun, si cum demonstreaza ala care te opreste ca tu dormi in tir? exista in america o lege in care nu ai voie sa faci dragoste in nu stiu ce zi oral cu nevasta sau o porcarie de genul. cine dracu intra peste tine in casa si te verifica daca faci acel lucru prevazut de legea lor retardata sau nu? daca tu dormi si il opreste pe colegul tau ala nu poate sa te trezeasca? si sa zica gen ca te-ai dus in spate sa te schimbi sau alta scuza?