| adrianthebest13 a întrebat:

eu acum pe 6 august fac 18 ani...si as vrea sa fac sc de soferi pentru profesionisti. vreau sa fac b c si e dar pentru a conduce un tir am nevoie de 21 ani? sau pot si la 18 ani? .ca tot ii aud pe pretenii mei.ca cica la 21 ani se poate... din cate stiam eu .la 21 se conduce Autobuze...etc Astept un raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poți lua b-ul și c-ul iar după o perioadă de trei ani poți lua și celelalte categorii.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fiul meu are 19 ani, a facut scoala de soferi, a luat a si b, pentru celelalte categorii trebuia sa aiba 21 de ani.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca vrei sa faci scoala de soferi la profesionisti trebuie sa ai 21 de ani. Daca vrei numai A si B, le poti lua la 18.

| claudya a răspuns:

Ai nevoie de cativa ani de "vechime"in sofat ca sa ajungi pe tir...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poți lua b-ul și c-ul iar după o perioadă de trei ani poți lua și celelalte categorii.
Pa, pa.

| adrianthebest13 explică:

Mda...va multumesc pentru ca ma-ti ajutat...eu de astazi m-am apucat de scoala de soferi...si vad ca pot sa fac si b +C+e dar. E mi s-a spus ca la 21 de ani se poate conduce...