| lexylexyta a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au fost in Bulgaria, in statiunea Duni. Sunt multi pescarusi? poate suna ciudat intrebarea, dar imi este frica de pasari. multumesc!

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Am fost in mai multe statiuni din Bulgaria.Cea mai apropiata de Duni, la care am fost, este Sunny Beach.Dar, in toate statiunilie sunt pescarusi.Nu multi, nu te ataca.Pe terasele hotelurilor, daca raman resturi de mancare, mai vin si se servesc.O statiune mai apropiata de Romania, nu ai gasit? Mergi cu masina de-ti sar capacele! Eu plec pe 12 iunie in Albena, ca este mai aproape.Concediu placut!

4 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

rolling on the floor asta e tare... parca imi si imaginez
pescarusii cum vorbesc intre ei:
Pescarus 1 catre Pescarus 2,
Pescarus 1 catre Pescarus 2, avem tinta in vizor, over, chhhhhk.
Baza pescarus cerem permisiunea sa lansam bombele chhhhk.
Baza catre pescarus 1 si 2 Aveti permisia. Chhhhk

restul e poveste laughing

| Tribalm a răspuns:

Am vazut albatrosi.

| lexylexyta explică (pentru pietrean):

Multumesc la fel. Merg in Duni pentru ca e o statiune mai apropiata de Turcia si poate difera, macar putin climatul, mai ales ca plec pe 18 iunie.

| pietrean a răspuns (pentru lexylexyta):

Eu merg de 4 ani, la mijlocul lui iunie si septembrie, in statiunile dintre Albena si Sunny Beachsi mereu am prins vreme insorita.Pana la Nessebar, Pomorie, Duni, chiar si la Sveti Vlas, mi s-a parut ca nu mai ajung.Eu stau in Piatra neamt, asa ca, prefer mai aproape.Concediu placut!