| valentino52 a întrebat:

Am o intrebare urgenta! Vineri ma voi caza la Rin Otopeni si am avionul la 5 : 40 dimineata deci la ora 3 trebuie sa plec de la hotel sa fiu la aeroport. Aceeasi situatie va fi si dupa cateva zile in Paris doar ca va trebui sa plec pe la 5 dimineata de la hotel. In ambele cazuri check-inul se face incepand cu ora 14 si check-out-ul nu mai tin minte exact dar oricum nu in toiul noptii probabil de pe la ora 8. Cand se face check-out mi se inapoiaza buletinul, se verifica camerele daca nu lipseste ceva si daca e totul in ordine. La ora 3 noaptea ma gandesc ca nu sunt de munca femeile de servici care trebuie sa se apuce sa verifice camerele, in unele cazuri nici macar receptia nu este deschisa. Cum se procedeaza intr-un astfel de caz? Va rog este urgent mai e mai putin de o zi si voi pleca.

4 răspunsuri:
| Corciu_Nicolae_1988 a răspuns:

Contacteaza administratia hotelului

| anonimg a răspuns:

Receptia exista 24h din 24h.
Te sfatuiesc sa nu te cazezi langa hotelurile de la aeroport. Vei plati de la 100euro/noapte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mie foarte greu sa cred ca un hotel care deserveste un aeroport nu are receptie 24h/24h. aproape orice hotel are receptie 24h/24h Sa stii ca nu se mai procedeaza cu controlatul camerei si nici macar cu retinerea buletinului.

Si e asa complicat sa intrebi la check in cum sa procedezi?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Stai linistit, au datele tale