| bianca_8218 a întrebat:

Am o mica intrebare! Cam cati bani imi trebuie ca sa plec in Japonia. Multumesc

5 răspunsuri:
| Kanika a răspuns:

Eu cred ca iti trebuie peste 30 milioane s-au se poate si mai mult si mai putin

| Carlene a răspuns:

O vacanta de 1 saptamana in jur de 3-4000E ...Numai biletu de avion si taxa de aeroprot este de 1. 500E

| Bezea a răspuns:

Eu cand am fost in japonia am avut in jur de 2800-3000€.Tin sa mentionez ca nu am platit cazarea. Iar biletul de avion dus intors a costat 700€. Am stat 2 saptamani si cateva zile. In primul rand depinde de tine si ce iti place sa faci o mica vacanta probabil te costa 1500€ maxim cu biletul de avion inclus. Totusi nu te sfatuiesc sa mergi acolo daca nu cunosti pe cineva din japonia(japonezii sunt destul de rasisti).

| iChaz a răspuns:

Cel putin 600 eur doar biletul de avion dus.

| さいゆき a răspuns:

Pai depinde de multe chestii. Am fost anul trecut si am stat o luna. Biletu a fost in jur de 900 de euro. Eu am stat la un prieten foarte bun si nu am platit cazare. Poti gasi o camera de hotel cam de la 30-40 euro pe noapte. In rest depinde ce vrei sa vizitezi, taxele pe la muzee, parcuri de distractii, temple si asa mai departe pot fi destul de sumpe (10-20 euro).
O vacanta am vazut ca e in jur de 2700 euro cea ce mie mi se pare cam mult.
Ideea e ca mai bine iti faci un prieten/prietena buna acolo care sa te tina acasa la el/ea cat timp vrei sa stai. Iti e mult mai usor asa si mai ieftin.
Succes.