| stefy01stefy a întrebat:

Am o mica problema.Sunt impreuna cu iubitul meu de 1 an si jumatate(noi avem 16 ani). El va pleca la vara la mare cu parintii lui, iar amandoi si parintii lui isi doresc sa merg si eu.Cum sa o conving pe mama mea(nu prea ma lasa sa merg cu el, pentru ca ii e frica de multe, spre exemplu ca voi sta p plaja si el ma va vedea si tot asa) sa m lase sa merg cu el ca totusi pana la urma sunt cu parintii lui! Va rog ajutati.ma.Dau fundita.

2 răspunsuri:
| FlorinTia a răspuns:

Incearca sa o convingi pe mama ta sa discute cu parintii lui.mamei tale ii va fi mai usor si v-a sta linistita caci esti pe mana a doi parinti mai in varsta si au si raspundere avand la randul lor un copil de varsta ta. discutia ntre parinti poate aduce un rezultat bun pentru tine.si mai ceva.aratai mamei tale ca o iubesti, ca o respecti, ca ai face totul pentru ea.sant sigur ca o picatura din ideea mea ii va inmuia inima si va fi de acord.dar te rog, asta sa nu fie doar de fatada.caci mama merita cel mai mare respect din lume.succes

| AlinaaAli a răspuns:

Eu zic sa incerci sa ii convingi pe parintii tai sa mearga si ei la mare, si mergeti toti! asa cred ca e cel mai simplu si nu va avea nimeni nici un fel de probleme!