| Alina1234 a întrebat:

am pasaport de la varsta de 17 ani, acum sunt majora si vreau sa plec in Turcia, pasaportul este inca valabil. Trebuie sa-mi fac altul pentru ca am devenit majora? Nu as vrea sa ma lovesc de probleme la vama?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atata timp cat pasaportul este in termenul de valabilitate nu trebuie sa-ti faci altul, acesta este perfect valabil si poti pleca linistita. Numai bine!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pasaportul e bun pana expira doar are data expirari pe el.

| fuckThisLife a răspuns:

Hello UE iti spune ceva, nu ai nevoie de pasaport, doar de buletin

| Adinkra a răspuns:

Daca este valabil si nu expirat pasaportul este ok. nu ai nici o problema, nu sta nimeni sa vada cati ani ai ci doar daca nu este expirat.
se schimba pasaportul doar daca iti schimbi numele sau domiciliul

| Bbbloxber a răspuns:

Suna la politia de frontiera pentru un raspuns 100% sigur!
Numarul este : 0219590

| roxley a răspuns:

Daca pasaportul este valabil nu-ti trebuie altul fiindca esti majora dar poti suna si la politzia de frontiera ca sa fii sigura