| MaRy_2365 a întrebat:

... daca ar trebui sa ma mut in Italia ce motive as avea, adica pro si contra?
Puteti spune de toate...economie, turism, asezare geografica, clima... orice.

3 răspunsuri:
| Melody a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu te muti in Italia. Italienii sunt din ce in ce mai rasisti si porniti pe romani. Daca vrei sa stai cu frica in tine cand mergi la cumparaturi sau servici e treaba ta, dar in locul tau eu as alege Germania, Austria, Elvetia, Anglia - tari cu oameni mai deschisi la minte.

| Detanatar a răspuns:

Depinde in ce oras vrei sa te duci...Cauta in wikipedia si vei gasi toate detaliile.

| CapitanuSemafor a răspuns:

Cel mai bine este sa ramai aici. Aici te-ai nascut, aici ai cetatenie, aici esti integrat si vin vremuri grele si fiecare popor ii pasa de ai lui si in ultimu timp chiar incep sa fie contra noasta mai multe tari. Asa ca ramai aici, este cea mai frumoasa tara din lume, aici a inceput omenirea, din romana au evoluat toate limbiile pamantului si ai destule motive sa fii mandru si sa traiesti in Romania!