| alecs94 a întrebat:

am un magazin si vreau sa scriu toate produsele pe calculator (intr-un program)si cand vand sa caut pe calculator si sa imi genereze pretul automat.
Necesita baza de date? si ce progrm folosesc sau trebuie facuta de un specialist.VA ROG SA MA AJUTATI Dau FUnda

3 răspunsuri:
| AlexStanica a răspuns:

Poti sa ti-l faci si singur in excel. numai ca nu stiu cum vrei tu sa se genereze pretul (din cursul bnr?)
se poate face si cu baza de date, gen site daca e mai complicat de generat pret.

| Hypathia a răspuns:

Baza de date poti face si cu ajutorul programului Access.

| ikram a răspuns:

Nu prea inteleg ce vrei sa zici cu, "sa-mi genereze pretul automat" in ce sens?

sa iti genereze pretul si sa scoata bon fiscal la casa de marcat? Daca da, iti treuie o ca sa de marcat compatibila si un program la fel / cumparat de acolo de unde ai si casa.

Daca vrei doar un program simplu, in care sa introduci produsele si preturile poti face in excel, sau baza de date in access...