| radd23 a întrebat:

Am un magazin la tara si vreau sa cumpar scanner pentru produse si sa le introduc intr-o baza de date, adica sa tin o evidenta mai usoara cum sa invatati sa fac? Ce program sa folosesc si ce aparatura? Multumesc!

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut, in functie de cat de mult doresti sa platesti, sunt o groaza de solutii pe piata.

Acum depinde si ce doresti. Doar un simplu inventar de magazin, vrei si o gestiune avansata, vrei sa ajungi pana pe partea de contabilitate, etc.

Cel mai bine ar fi sa te interesezi la o firma, sa dai cate un telefon. Eu cel putin pot sa iti recomand "Magister Software" de la magister.ro. Ii cunosc personal inclusiv pe patron, sunt de multa vreme in piata, iti pot oferi atat solutii software cat si hardware.

Repet, pe langa ceea ce doresti tu, mai sunt si alte optiuni din punct de vedere ar hard-ului/soft-ului.

| sonyc3l a răspuns:

Cel mai usor program de baze de date :excel