| mady_3152 a întrebat:

Am voie cu alcool pe avion? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| amandina_9414 a răspuns:

Nici in bagaj fiindca la sosire e posibil sa ti le desfaca si oricum ramai fara bautura.

12 răspunsuri:
| amandina_9414 a răspuns:

Nu.nicidecum.cel mult poti sa bei de pe avion ceva de la ei, dar si aia in cantitate destul de mica.

| LayLow a răspuns:

Nu poti lua bautura de la tine. poti cumpara de la ei o cafea, bere, chiar tarie, dar in cantitate limitata.

| meioana a răspuns:

Este interzis sa transportati in cabina urmatoarele categorii de bunuri:

- arme de foc, clasice sau artizanale, intregi sau demontate, in stare de functionare sau nu, precum si parti componente ale acestora;

- dispozitive detonatoare artizanale, produse pirotehnice, dispozitive explozive (de uz militar) si componente ale acestora;

- substante sau dispozitive incendiare, clasice sau artizanale, intregi sau componente ale acestora;

- substante toxice de lupta, incapacitante, neuroparalitice, radioactive, acizi, inflamabile, corozive, substante chimice de uz gospodaresc etc;

- arme albe (boxuri, sabii, pumnale, bate etc);

- orice obiect de uz gospodaresc ce poate fi folosit in actiuni de interventie ilicita impotriva aviatiei civile prin taiere, impungere, lovire (cutite, topoare, satare, coase, secere, scule profesionale, foarfeci, andrele, lame de ras, statuete etc.).

- jucarii sau imitatii de arme de foc;

- alte obiecte periculoase (cartuse de sifon, butelii de oxigen, lampi subacvatice, vopsea, diluant de vopsea, otravuri, alcool in concentratie de peste 70%, baterii auto etc);

- orice alt obiect care da motive intemeiate de suspiciune.

| T2S a răspuns:

Nu ai voie cu niciun fel de lichid in avion. Poti sa bei doar ce cumperi de la stewardese.

| Gentiana a răspuns:

Trebuie sa le cumperi de la bord pentru ca nu iti da nimeni voie sa te urci cu alcool in avion. Probabil beau fricosii

Răspuns utilizator avertizat
| Mefisto23 a răspuns:

Da ai voie la naiba. au niste "masuri" de iti vine sa iti doresti sa fi avut pistol. Eu am frica de avion, dar niciodata nu m-am saturat sau nu mi-am potolit anxietatea cu mini-cinzecile lor! Incearca guma de mestecat, ajuta! Daca pentru asta era intrebarea - frica de avion! Daca e pentru placerea personala, ce sa zic... damn, women!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E interzis

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu.Nu ai voie.

| mady_3152 explică:

Eu ma refeream in bagaj...este voie?

| 1992 a răspuns:

Nu

| RUMBURAK a răspuns:

Da in bagaje ai voie.eu am adus 5 kg de visinata cand am venit din romania.