| animari a întrebat:

Ai voie sa iei mezeluri pe avion?

8 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Normal nu ai voie sa iei nimic dar pe low cost nici dracu nu te verifica de asa ceva in bagajul de cala

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu poti lua asa ceva.

| Leea1234 a răspuns:

Cu tine in avion...nu!
dar daca le ascunzi prin bagajele ce vor merge la cala da!(si ai norocul sa nu te controleze la bagaje)
dar cu tine in avion...nici apa, iti dau ei tot ce ai nevoie, apa, mancare, chiar si bauturi alcoolice!
eu am trecut (aplicand metoda de sus)branza, sunca, salam de vara, chiar si o sticla de alexandrion!
dar ai grija sa nu depasesti kg, ca nu stiu acum, dar anul trecut mi-au cerut 15-20 euro pe kilogram,
am dat 20 euro ("bacsis")la "tanti"de la cantar ...si mi-a trecut bagajul!
dar asta merge numai in rom, in alte tari ...nu indraznesc!
calatorie placuta!

luciana
| luciana a răspuns:

NU! nu ai voie as ceva. Si te rog, nici sa nu incerci, cumva. Nici nu vreau sa ma gandesc macar, la ce ar putea sa ti se intample, de ti s-ar descoperi in bagaj, asa ceva... Renunta la gandul asta... Numai bine, Lucien.

| cristi27 a răspuns:

Orice tip de carne, mezel sau aliment este inyterzis in avion, eventual daca iti faci 2-3 sandvich-uri asa mai poti strecura, acum cum este epidemia asta de gripa porcina nu ai sanse sa iei asa ceva dupa tine

| Crisu_8081 a răspuns:

Cam naspa sa te dea astia afara din avion ca te-au prins cu salamu' de sibiu.

| Puiutz a răspuns:

Nu. din pacatestraight face.foarte putine se pot duce. caci nu stiu ce zic ei. chatterbox. au ei niste legilaughing. oricum nasol.nu?straight face

| florar a răspuns:

In bagajul de mana nu, doar ascuns in geamantan... la cala.