| Patraulea_Silvia_1995 a întrebat:

Am voie cu creioane normale și mecanice în bagajul de mana în avion?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca ai voie, acestea nu sunt arme, explozivi sau alt gen de obiecte interzise.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| Patraulea_Silvia_1995 explică (pentru mihai69):

Mulțumesc!

| Patraulea_Silvia_1995 explică (pentru Ioandelasal):

Ah, am înțeles! Mulțumesc frumos! Am crezut ca se pune ca arma alba creionul mecanic sad O sa le pun în bagajul de mana într-un penar transparent. Sper sa nu îmi fie confiscate.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Patraulea_Silvia_1995):

Fii sigura ca nu o sa fie confiscate.

| MihaelaDart a răspuns:

Da, ai voie. In bagajul de mana nu ai voie sa ai andrele, cutite, briceaguri, forfecute, apa luata din exteriorul aeroportului, parfumuri sau cosmetice care trec de 100 ml.