| radiokryss a întrebat:

Am voie cu telefonul mobil aprins in avion pe modul deconectat sau cartela scoasa din el?

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Nu esti obligata sa-i scoti cartela. Doar sa nu-l folosesti pentru o convorbire. Dar poti sa asculti si muzica pe el sau sa te uiti la un film daca poti.
Numai bine, Shinwinking

9 răspunsuri:
| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Nu vreau sa il contrazic in mod special pe @shin pentru ca imi este simpaticwinking... dar adevarul este ca nu ai voie cu el aprins chiar daca nu ai cartela in el...si cu atat mai putin cu cartela. chiar daca nu il folosesti pentru convorbiri...cartela primete "semnal" de la retea prin satelit ...acest semnal poate sa bruieze intr-un mod destul de periculos undele de transmisie al avionului cu turnul de control... ceea ce poate duce la pirderea controlului de catre pilot sau chiar la prabusire. asta este ceea ce stiu eu...happy ...calatoresc de 4 ani cu avionul (cel putin de 3 ori pe an) big grin

ps. mai bine ia-ti cu tine un Ipod daca vei calatorii cu avionul tongue
mult succes!

Shin
| Shin a răspuns:

@adriana_sw33ty, am uitat sa specific ca atunci cand asculti muzica, sau te uiti la un film, telefonul sa fie in modulul gsm deconectat.
Atentie ca au aparut zboruri in care poti folosi telefonul, dar intr-un sistem de tip roaming special zborului.

un articol
http://www.gandul.info/......on-3511284

Numai bine, Shin;)

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

@shin atunci eu iti datorez scuze pentru "contrazicere" happy
iar tu imi datorezi pentru faptul ca ai uitat sa mentionezi de modulul gsm deconectat... ce sa-mi datorezi tu mie... big grin thinking hmmm...thinking ...stiu big grin id tau happyhee hee nu de alta da mai imi dai si mie alte informatii...whistling despre regulile de calatorie cu avionul big grinhee hee...
... ce zici?winking

o zi frumoasa in continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@adriana
Pe al meu nu-l vrei? (de id vorbesc) Hai ca si eu stiu multe despre calatoriile cu avionul...iti pot arata cum se manevreaza o parasuta, etc, etcbatting eyelashes smug

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

@bent nimic personal doar ca am incredere in @shin...happy eu am nevoie de informatii concrete...hee hee stie el... tongue
... dar daca tot esti asa darnic da-l si tu ca sa nu zici ca-s rea... dar tot de la @shin vreau informatii big grinhee hee

| radiokryss explică:

Ca sa fiu mai precis ( la masculin pentru ca's baiat ) vreau sa ascult muzica in avion, nu sa vb la el sau alt ceva

| radiokryss explică:

Mentionez ca vreau ca in avion sa ascult muzica la casti. pot face acest lucru.

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Draga @radiokryss atunci in cazul in care vrei doar sa asculti muzica iti mai zic un mic secret...winking in avion ti-se vor da castii si pe manerul scaunului tau vei gasi o "mufa" la care conectezi castile siii.../dancing ai muzica... ta na na na...happy dar cu doua conditii :d avionul sa fie al companiei "tarom" ( de calalalte companii nu stiu ce conditii au) iar a doua: tu sa nu fi un pretentios big grin tongue

ps. pentru orice eventualitate ia-ti cu tine un ipod ceva... happy

eu iti urez zbor placut si usor!

| nicole09 a răspuns:

Buna, da ai voie, il ichizi la decolare si aterizare... drum bun