| tita_5552 a întrebat:

As dori informatii despre Salzburg si imprejurimi, daca a fost cineva acolo? Trasee cu bicicleta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost in Salzburg vara asta, doar in trecere. Ca in toata Austria, pe aproape fiecare strada vei gasi pista speciala pentru biciclisti. Daca vrei sa vizitezi, poti merge la casa lui Mozart, la Domul din Salzburg, Palatul si Parcul Hellburn. De asemenea exista un loc (un fel de piata) amenajat pentru artisti si am inteles ca se dau destul de des concerte ale formatiilor autohtone si mai putin cunoscute (adica incearca sa promoveze arta si cultura). Eu am mers intr-o excursie cu liceul prin mai multe orase din Austria, iar pentru Salzburg am avut alocate doar cateva ore, asa ca nu pot spune ca am vazut mult din el.

| Iulia_2868 a răspuns:

Noi am fost anul trecut in Salzburg, am povestit mai multe pe blogul meu, www.blogdebucuresti.ro, poti sa dai un search. De asemenea, pot sa iti spun ca exista o multime de informatii disponibile in engleza. Si da, piste de biciclisti au peste tot.