| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa merg cu trenul intr-o excursie la munte, in weekend, cu plecare din Iasi, dar nu stiu unde. As vrea in judetele vecine iasului. Ce gara e aproape de o statiune montana frumoasa? Nu am masina la dispozitie, si trebuie sa merg pe jos. Ce recomandati? Cazare?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vatra Dornei se preteaza cel mai bine pe nevoile tale... sau Gura Humorului

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Sau trenul pana in Bicaz si de acolo un maxi pana la Durau.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt autocare care merg pe la manastiri saudiverse locatii, intereseaza-te la centrele de turism.

| Anna121 a răspuns:

Si eu sunt din Iasi si cand vreau sa fac o escapada aleg sa merg in Piatra Neamt sau Suceava. Mai poti merge la Durau, Ceahlau, Vatra Dornei, Brasov, Busteni, Predeal. Eu nu prea merg cu trenul ca sa stiu exact unde ai tren direct si unde nu, dar cu siguranta gasesti aceste informatii pe site-ul cfr. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am gratuit pe tren. vreau sa profitlaughing