| spike625 a întrebat:

As vrea sa stiu ce parere aveti despre suceava? pentru ca eu am cate o parere in functie de stare si cand observ ceva cemi place vad si ceva ce nu...asa ca vreau si parerile altora...si mai am o rugaminte si anume sa spuneti si ce parere aveti voi despre locul unde locuiti.mersi anticipat

1 răspuns:
| Didi908 a răspuns:

In perioada 11-14 august se va tine un festival de arta medievala campul lung moldovenesc e un oras superb daca te uiti de sus de pe munte.
Municipiul Suceava se numără printre cele mai vechi și mai importante așezări ale țării. Timp de două veacuri a fost capitală a principatului Moldova, iar între 1775–1918 a fost un oraș din Imperiul Austriac (pământurile coroanei Regatul Galiției și Lodomeriei și Ducatul Bucovinei).
este un oras frumos si merita vizitat succes