| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu cum se procedeaza la zborul cu escala. Daca al doilea zbor e cu aceeasi companie trebuie sa mai iau bagajul sa il mut?

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu. Pe biletul care se prinde de bagaj este scrisa destinatia finala, deci, cei din aeroportul de escala se ocupa cu transbordarea bagajelor. Roaga-te numai sa ai noroc si bagajele tale sa fie in acelasi avion ca si tine. Desi mica, exista sansa ca ele sa zboare la antipodul destinatiei tale, astfel incat, cand ajungi la capatul calatoriei sa afli ca esti doar cu hainele de pe tine timp de cateva zile, pana iti ajung si bagajele.