| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa vizitez Polonia, si sa vad cele mai reprezentative locuri. Ce orase imi puteti recomanda?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cracovia.

| Alexandrinaa a răspuns:

E frumos sa vizitezi Varsovia, capitala, iar daca esti interesata, mai este un oras de o importanta istorica: Auschwitz, cel mai mare camp de exterminare a evreilor, tiganilor si sclavilor din perioada nazista...

| galileo a răspuns:

Ceau. Sunt multe orase pe care ai putea sa le vizitezi in Polonia. Dar cele mai frumoase mi se par Krakow, Varsovia, Lublin. Vacanta placutawinking.

mira
| mira a răspuns:

Varsovia cu parte veche a orasului, Cracovia, salina din apropiere de Cracovia cu muzeu, capele si oficiu postal sub pamant, Auschwitzsi orasul Cestochova cu un imens complex manastiresc unde a slujit papa Ioan Paul al II-lea si care adaposteste icoana Madona Neagra. Ceea ce este frumos si deosebit la polonezi este ca ei isi ingroapa poetii in centrul marilor catedrale alaturi de regi.Calatorie placuta! Mira

| dalea a răspuns:

Daca vrei sa vizitezi Polonia te poti doumenta aici http://www.norc.pl/.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Varsovia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Krakow, Rzezow, Gdans, Sopot, Gdynia

| yael a răspuns:

Du-te la auschwitz... o sati ia mult sa vezi dar merita...eu am fost acolo.am fost marcata de c am vazut...
dureaza f mult .eu am avurt sansa sa vizitez si birkenau... e mult de mers de la auschwitz propriuzis la birkenau... dai inca 6 slotzi si poti mere cu autobuzul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cipru