| EuILSustinePeCristi202 a întrebat:

Craciun fericit!
ce orase mi-ati recomanda sa vizitez din europa?
dar din lume?
raspunsul coerent primeste fundita

Răspuns Câştigător
| SophieLoVeKorea a răspuns:

Din Europa: Barcelona, Madrid, Paris, Londra, Roma, Atena, Oslo.
Din lume: Tokio, Seul, Beijing, Candberra, Sydney, New York, Washinton, Hollywood, Las Vegas, Texas, Colorado, Tennessee, Louisiana, Florida.
Astea le stiu ca fiind foarte interesande.Mai ales ca tata a vizitat toate aceste orase plus altele dar pe astea mi le amintesc din frumusetile care mi le-a povestit.
Funda?

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cred ca, inainte de a vizita nu stiu ce orase din Europa, ar fi bine sa-ti cunosti propria tara (si limba, daca se poate).
Sunt atatea locuri minunate de vazut in Romania, sunt atat de la indemana si tu vrei sa pleci pe coclauri!
P. S. "mi-ati" se scrie INTOTDEAUNA cu liniuta.
Europa se scrie INTOTDEAUNA cu litera mare.

April
| April a răspuns:

Faptul ca ai posibilitatile materiale de a te duce, dupa cate inteleg, oriunde in lume, face din tine un privilegiat.Ma bucur ca exita asemenea oameni si nu pot decat sa-ti incredintez un vis care nu e acum decat al meu, dar care poate te-as covinge sa-l adopti.Desigur ca fiecare oras al lumii are farmecul sau insa in ce ma priveste, nutresc de multa vreme gandul ca as putea vedea vreodata Sankt-Petersburgul.Asezat pe Neva, despartit de Helsinki de lacul Ladoga, orasul acesta, fosta capitala a Rusiei, resedinta a tarilor ei impleteste clasicul cu modernul in toata superba sa arhitectura.Muzee impresionante prin colectiile lor, calatorii cu vaporasul pe fluviul care-l traverseaza si mai ale vestitele nopti albe cu aurore boreale care te fac sa simti ca Marele Nord nu e departe, fac din acest oras un loc unic in lume. Fara a mai pune la socoteala imaginatia care misca suflete stiind ca pe podul de peste Neva a pasit nelinistitul Raskolnikov, eroul lui Dostoievski... Du-te sa vezi Sankt -Pertersburgul si sa ne impartasesti apoi impresiile tale.Numai bine.

| schlau a răspuns:

Berlin

| DrMeow a răspuns:

Paris :X

| ReuvenMeir a răspuns:

Londra. Acolo se face Istoria. E centrul Lumii civilizate. Iar din lume, New York-ul. Din acelasi motiv. Orasele astea nu trebuie ratate pentru nimic in Lume.

| MyTzZy a răspuns:

Tokio / paris / rotterdam / londra / bucuresti

| GeoXD a răspuns:

Hmm. du-te in Londra, Paris, Venetia, Viena sau Roma
si din lume...hmmm.New york, Tokio, Moscova, Washington DC

| cυρcαкє a răspuns:

Din Europa: Barcelona, Londra, Paris, Amsterdam sau Rotterdam, Berlin.

Din lume:Cairo, New York, Tokyo, Beijing.

Eu astea ti le-as recomanda.In astea din Europa am fost si este fain si sigur este si cele din lume (poti sa mergi si in alte orase fiecare oras este frumos si are fiecare ceva ce alt oras n-are)

Craciun fericit!

| OrangeRoIt a răspuns:

In Europa tias recomanda sa nu te duci in Roma aacolo lucreaza tatal meu si mergem de fiecare data de sarbatori iar de Craciun in centru Romei este pustiu de beculete dor inTermini vei gasi peculete ca este cea mai mare gara si cea mai populata din Roma ti-as recomanda in Europa sa te duci in Paris de aia i se zice orasul luminilior. Iar in lume sa te duci la New yor ori Tokio.

| kr.mdy a răspuns:

Roma, Paris, Madrid, Barcelona, Budapesta, New York, Bejing.