| HereToHelp123 a întrebat:

Ati calatorit cu Wizzair? E sigur? E printre cele mai sigure cu care putem calatori prin Europa?

4 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Personal nu am calatorit, dar iti pot zice ca e mult mai sigur decat transportul auto!

| sofisis a răspuns:

E low cost...tu ce crezi?
Eu am zburat destul de mult cu ei. Nu m-au dat pe spate niciodata la capitolul comfort sau servicii si au devenit cam scumpi in ultima perioada.
Pe de alta parte, un plus ar fi ca...eu am calatori destul de mult cu ei si sunt inca aici. laughing)
Avioanele mai cad, asta e. Au cazut ele si avioane super smechere si de lupta...acum ca or cadea si cateva low-cost-uri...cum iti e norocul.

| mihai69 a răspuns:

Dintre transportatorii aerieni europeni, nu cred să dai peste o firmă pe care să o poți numi „nesigură". Standardele de siguranță sunt aceleași și nu prea riscă nimeni să le ignore sau să le ocolească pentru a-și spori profitul, nu de alta, dar riscă viitorul firmei făcând așa ceva.
Nu același lucru l-aș spune despre firmele aeriene din țările ex-sovietice sau din Africa.
http://aviation-safety.net/index.php

| FlyGoVoyager a răspuns:

Poti analiza si topul acestor companii aeriene: http://goo.gl/k2qxf0