| neanicu a întrebat:

Ati fost careva la Ierusalim de Paste? cum a fost?

8 răspunsuri:
| blacksnow a răspuns:

La ierusalim e ft fain de paste. lumina cade din cer...este un locas sfant unde focul cade din cer si de acolo iau oamenii lumina si cei care cred in iisus si au lumanari in mana se aprind fara sa la deie foc cineva.

| BUBULINA a răspuns:

Nu dar vreau sa merg la anul
am cunostinte care au fost si mi-au povestit, este atat de minunat
momentan aceasta este ceea mai mare dorinta a mea sa ajung de Paste la Ierusalim sunt sigura ca am sa ma intorc schimbata
uite aici niste video de la Ierusalim

http://www.credo.ro/lumina-sfanta.php

uitate aici atent
http://www.youtube.com/watch?v=99xvNIydfvQ

in primele 33de minute nu te arde uite
http://www.youtube.com/watch?v=RaI2hXyg-fM&feature=related

| claudia_5323 a răspuns:

Nu am fost:X

dar la anul vreau s ajungbatting eyelashes

| Klara a răspuns:

La vara de-abia mai merg in Israel, nu m-ar fi deranjat sa merg si de paste. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultima data am fost cand "s. a sfarsit lumea" pe 1. 01. 2000, n-am mai apucat sa ma duc si de paste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 2006 am fost la Ierusalim. Am o prietena in Israel, am stat la ea in Hod Hasharon si Pastele l-am facut in orasul sfant. Este frumoasa atmosfera, sunt foarte multi straini. In noaptea de inviere se aprinde lumina singura si te simti liber. Eu asa m-am simtit. E ca o usurare, ca si cum ti se iarta pacatele, cred ca asta inseamna. Mai ales daca ai credinta! As merge in fiecare an acolo, simti o legatura cu divinitatea. Superb! Daca iti doresti o curatare a sufletului e bine sa mergi acolo.
Dar in afara de Paste nu imi place tara, Israel. Sunt atat de "ciudati" localnicii, parca vii si le furi ceva, nu sunt deloc prietenosi. Atunci era si razboiul ala prin Afganistan, am stat cu frica...

| AngellSthefan a răspuns:

Am fost... Era o aglomeratie teribila happy

| FuCkMAn a răspuns:

Ce porcarie frate s-a dovedit stiintific ca este vorba de fosfor alb care in contact cu oxigenul se aprinda... voi alegeti mereu numai supranaturalul inloc sa alegeti varianta plauzibila...roboteilor religiosi laughing