| vladtudor a întrebat:

Ati vizitat recent Oradea? Cum vi se pare orasul? https://blog.via-romania.ro/plimbare-pe-strazile-din-ora dea

3 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

E blogul tau?
Se vorbeste doar de Piata Unirii. Am revazut recent Oradea. E minunata! Si inca se mai renoveaza.
S-a terminat la teatru? Dar amenajarea din centru a malurilor Crisului. Imi place ce vor sa faca acolo.
Gasisem asta: https://turismlavarstaatreia.blogspot.com/2020/02/oradea-partea-i.html la un moment dat, dar nu stiu de ce nu a mai continuat blogul.

| vladtudor explică (pentru Vântulalb):

Buna, nu e blogul meu dar am fost recent in Oradea si am fost placut impresionat de ce am vazut acolo. Teatrul se renoveaza, malul Crisului e renovat, Piata Unirii arata superb si gasesti multe cladiri istorice foarte faine. Merita sa revizitezi acest oras.

| Vântulalb a răspuns (pentru vladtudor):

Nu stiu cum am sa reusesc iarna asta. Dar cum primavara vine la ei mai repede decat la noi, nu mai este mult pana o voi revedea. Si mai ales vreau sa vad parcul palatului episcopal (romano-catolic) care stiu ca era in renovare dupa retrocedare.