| Yagami a întrebat:

Auziti,imi poate spune cineva cum pot face sa ma duc intr-o tara cu avionul daca sunt minor si nu am insotitor?
Chestia e ca am luat bilet de la wizzair si din cate am inteles la ei nu iti da insotitor.

2 răspunsuri:
| NikkiBrizz a răspuns:

Buna (;
Din cite stiu cineva care te reprezinte(mama sau tata) pot face declaratie cum ca ti-ar da voie sa iesi din tara ar face declaratie pe companie care sa te duca acolo si daca ai tur-retur sa te aduca inapoi. sper ca te-am ajutat Merci

| chici92 a răspuns:

Nikki are dreptate. Minorul poate parasi teritoriul tarii doar pe baza unei procuri facute la notar in care parintii.