| qwqwwwq a întrebat:

Acum fac check in ul de la wizz air de la bilete și la datele persoanei nu pot selecta data sub 1997 la emiterea actului de identitate iar actul persoanei cu care merg este emis din 1980 pentru ca este buletin tip vechi și nu pot sa selectez data emiterii. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă e vorba despre o cursă internă, alege orice an vrei - nu contează.
Dacă e o cursă externă, persoana va trebui să aibă pașaport (cu care poți face și check-in-ul) valabil sau să-și schimba buletinul cu o carte de identitate nouă. Altfel nu poate ieși din țară.

Răspuns utilizator avertizat