| MadyCooL a întrebat:

Buna happy Am cautat in sejur in Turcia si in mai multe tari ...La masa imi apare Mic dejun, Demipensiune, All Inclusive si Half Board big grin Ce inseamna Half Board? Va rog, ajutami-ma repede! Dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| JennyBerry a răspuns:

Half board inseamna planul unui hotel care include micul dejun si cina dar nu si masa de pranz [ sau lunch - nu este tocmai micul dejun ci o masa de la ora 12 ]

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Half board" inseamna: pat, mic dejun si, alt tip de masa (mancare), de obicei se ofera cina. Dar, se poate inlocui si cu pranzul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mic dejun si cina incluse in costul cazarii, care pot fi bufet suedez sau meniu continental ( fix, pus deja in farfurie! ) asta depinde de Hotel, de tipul mesei