| geogi a întrebat:

Buna am de facut un referat in care sa dau definitia unei videoteci si ce sa serveste in ea pe net nu am gasit nimic despre videoteca numa prostii ma puteti ajuta va rog

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la o biblioteca si discuta cu bibliotecara sa-ti dea ceva idei si o carte: felicitari este un subiect interesant.

| norik a răspuns:

VIDEOT'ECĂ, videoteci, s. f. 1. Mobilă specială cu rafturi pentru păstrat videocasete. 2. Încăpere, sală în care se păstrează si se vizionează videocasete. 3. Colecţie de videocasete. [Pr.: -de-o-] - Din fr. @vid'eoth
dor
2. videot'ecă s. f. (sil. -de-o-), pl. videot'eci
nodex
3. VIDEOT'E//CĂ ~ci f. 1) Colecţie de video-casete. 2) Dulap cu rafturi pentru păstrarea videocasetelor. 3) Încăpere în care se păstrează si se vizionează videocasetele. /