| crybaby220 a întrebat:

Am o excursie de 3 zile si nu stiu ce as putea sa imi iau în afara de haine și mancare???? Colegii mei își iau valizute sau genți foarte mari si n am nicio idee cat de multe lucruri poti sa iti iei. Ce este in principal necesar?

5 răspunsuri:
| Thegurl a răspuns:

Buna! Ti-ar trebui: haine pentru 3 zile (1 pijama, 2 pantaloni max., 2 bluze max., lenjerie), snacks-uri, mancare(sandwich-uri), gel de dus, sampon daca vrei, prosop, periuta de dinti, pasta de dinti,niste papuci de umblat pe-acolo prin hotel, sosete, cateva pastile (Parasinus, Nurofen, Debridat ceva in caz ca te doare burta sau daca ti-e rau), incarcatorul pentru telefon, casti, carnet de elev, parfum, pieptan, servetele. happy

| robertasu01 a răspuns:

Alcool și droguri laughing

| pisciutza19 a răspuns:

Pai infara de haine si mancare cred ca ar trebui sa iti iei asa:medicamente(in caz ca tie rau) tampoane(in caz ca ai vreo surpriza pe acolo),prosoape,sapun,sampon,periuta de dinti,ceva cu care sa te speli nu stiu un burete eventual,pieptan,moate de par(in caz ca ai parul lung si vrei sa il prinzi),pasta de dinti,apa de gura,incarcatorul de la telefon,casti(in caz ca porti),parfum, speay, stick., servetele, papuci de umblat sunt multe chestii...

| kopli a răspuns:

Intotdeauna, chiar si vara, la drum sa ai si o haina mai grosuta. Nu se stie niciodata cand se strica vremea.

| Adry05 a răspuns:

Eu nu inteleg ce mancare iti iei ca pe caldura asta se strica orice. Pai chestii pentru igiena, gel de dus, sampon, uscator de par eventual, placa/ondulator daca folosesti, machiaje/creme etc. daca folosesti, vreo 2 prosoape.