| costyn997 a întrebat:

As vrea sa-mi achizitionez si eu 2 bilete de avion catre palma de mallorca vara asta, si am vazut ca cele mai bune preturi sunt pe VOLA.ro! ce parere aveti de site? am auzit ca se cam dau tepe?!

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut! Vola.ro este o agentie online. Cele mai ieftine bilete sunt pe direct pe site-ul companiei.E la fel de usor ca si pe vola.ro care percep comision intre 15 euro si......depinde de bilet.Concluzie:foloseste vola.ro ca motor de cautare, apoi du-te pe site-ul companiei aeriene.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vola.ro nu este un site foarte popular in materie de calatorii, ca atare, tin preturile mici sa atraga clientii, dar nimeni nu garanteaza seriozitatea lor.
Ca sa nu risti nimic, cumpara biletele de la o agentie mare, cunoscuta, sau direct de la linia aeriana cu care doresti sa zbori.

| potatodespotatonr12345 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic nu am mai auzit de el pana acum.

| costyn997 explică (pentru Violleta2022):

Spune.mi tu o ahentie mare!

| AndreiWeisz a răspuns:

Vola.ro din cate stiu eu, este un motor de cautare ce include toate companiile aeriene. Prin urmare, e un fel de google al zborurilor. Ca sa fii sigura, intra si pe site-ul companiei aeriene respective si verifica pretul si data sa fie aceeasi.

| maradi3 a răspuns:

Dar tu stii incotro se afla parma sau doar ai auzit ca e o destinatie fitoasa si ti-ai zis sa fii si tu in top?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru maradi3):

Loool, macar el face diferenta intre Parma si Palma de Mallorca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vola.ro e printre cele mai mari agentii de turism online din ro. Sunt destul de seriosi, dar in mod sigur nu acolo vei gasi cele mai bune oferte pentru biletele de avion ci direct la companiile aeriene

| costyn997 explică (pentru maradi3):

Stai cuminte boss! chiar am de gand sa ma duc!

| maradi3 a răspuns (pentru costyn997):

Toti avem de gand sa mergem! Ce ne-ar putea opri sa speram c-am ajunge-acolo candva?

| MihaelaDart a răspuns:

Vola este un motor de cautare pentru toate companiile aeriene, cel putin eu am mai comandat anul trecut cat si acum 2 ani de la ei 2 bilete de avion si anul asta tot de la ei am luat, asa ca nu am vazut vreo teapa sa fi luat. Am primit biletele, le-am imprimat si totul a fost ok pana la aeroport cat si destinatie. Anul asta va fi la fel. Zilele astea printez bilete si astept ziua plecarii. Cine nu cunoaste de acest site, mai bine se abtine decat sa scrie raspunsuri eronate.

| costyn997 explică (pentru maradi3):

Cumva trebuie sa ma crezi tu ca vreau sa plec si voi pleca acolo?laughing Nu trebuie sa ma crezi tu!laughing

| maradi3 a răspuns (pentru costyn997):

Si eu sunt pe undeva prin Hawaii asa ca nu ma intereseaza plajele low cost! happy