| Lacatus_Rebecca_1998 a întrebat:

Buna as vrea sa stiu daca biletele de avion se pot cumpara si din aeroport?! (multumesc anticipat)

Răspuns Apreciat de Editori
| darrio2007 a răspuns:

Da.Doar daca mai sunt locuri libere la avionul cu care vrei sa pleci.Dar nu te sfatuiesc. Biletul scump + check-inul care costa destul de mult daca il faci in aeroport. Eu am venit pe 16 nov din Londra Luton cu 60 de lire. 28 biletul si 32 bagajul de cală. In conditiile in care am facut rezervarea pe 12 octombrie.

7 răspunsuri:
| BlackNightElf a răspuns:

In principiu da dar daca vrei asta trebuie or sa ai norocul sa mai fie un loc liber in avion ori rabdarea sa stai vreo 12 ore pe acolo

| MihaelaDart a răspuns:

Sigur ca da, desi sunt mai scumpe in aeroport decat pe internet. Si bineinteles, daca vrei sa pleci in ziua cumpararii a biletului, trebuie sa ai noroc sa ai locuri libere in avion. Pe internet daca faci rezervarea vei avea posibilitatea sa vezi si locurile libere si pe cele ocupate.

| Alicezzz a răspuns:

Daca vrei sa dai 500 de euro pe un bilet de 100 de euro normal ca il poti lua si din aeroport si cel mai important sa si gasesti biletul pentru destinatia care o doresti, Indicat este sa il cumperi online de pe momondo sau skyscaner direct sau cu escala, Bafta

| Clorox a răspuns:

Da, se pot cumpara! Nu iti recomand.

| GL757W a răspuns:

Dintre agentia Vola din Romania si de pe aeroportul din Hamburg -Fuhlsbuettel nu este nici o diferenta a fost chiar mai ieftin din Hamburg spre Bucuresti cu 10 Euro..de la Vola am cumparat cu 1 zi inainte iar din Hamburg fix in ziua plecarii.e relativ

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da poti, da la preturi mult mai mari si cu ceva mult noroc sa mai gasesti locuri

| mihai69 a răspuns:

Teoretic, da. Majoritatea companiilor aeriene au reprezentanțe în aeroport. Cu biletele însă e ceva mai greu - doar dacă sunt locuri disponibile.