| CsGo1234567 a întrebat:

Care credeti ca orasul cel mai linistit din Romania,adica sa nu fie batausi,betivi, romi, doamne mai batrane care sa barfeasca la orice colt de strada, sau copii retardati, adica sa nu se certe tot timpul imi spuneti si mie, dau funda 100%

Răspuns Câştigător
| Razvan0812 a răspuns:

Dupa parerea mea, orasele din partea de vest sunt mai linistite, si cu oameni mai calzi la suflet, aka Cluj-Napoca, deoarece in partea estica si sudica e teroare

15 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Cand o să găsești locul ăsta, sa mi-l spui și mie. Îți dau doua funde.

| CsGo1234567 explică (pentru GoldenZenith):

Ba eu te-am intrebat frumos, sti bine nu sti nu raspunde la intrebare, mersi

| GoldenZenith a răspuns:

Ferească Dumnezeu! Și eu am vorbit urat? 'ba'? Urat mod sa i te adresezi unei domnișoare. Ideea din spatele răspunsului meu era că nu sunt astfel de locuri. și dacă ai găsi, să îmi spui și mie că aș fi tare curioasa sa vad daca sunt pe bune.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Mai bine te duci in padure, spuse vulpea, ursului

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru GoldenZenith):

O sa-l gaseasca doar daca se da cu fundul de toate fundele acordate pe TPU.winking laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai avea mai multe șanse să găsești un cartier liniștit, fiindcă într-un oraș, fie el mare sau mic, găsești... di tăti.hee hee
Pădure fără uscături nu-i...

| Viitorulapropiat a răspuns:

Păi cum spunea si unul mai jos, cele din N V sunt mai ori, partea Transilvaniei cu toate ca nu sunt chiar cum vrei tu, dar macar sunt mai curate.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru floresdemayo):

"di tăti uăi"?winking laughing tongue

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Din pacate nu exista asa ceva.
Ca e unu mai raufamat si altul mai linistit, e partea a doua.
Dar ce zici tu chiar nu exista.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Nu exista din păcate. Țiganii sau înmulțit ca gândacii și ce să vezi? Oare exista un oraș din România fără acei "gândaci"? Deci nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici daca faci o plimbare pana la Zarnesti(Brasov)? Dar toate locurile sunt intr-o continua schimbare.Nu poti avea ceva sigur.

| Adrian1228 a răspuns:

Mie mi s-a parut ca Hunedoara si Deva sunt orase linistite si oameni de treaba. Adica te saluta si te respecta, chiar daca nu te cunosc si esti turist.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Conteaza mai mult ce zone frecventezi si printre ce oameni te invarti. Eu sunt nascuta crescuta in Bucuresti (am 50 de ani) si contrar a ce spun altii mi se pare Bucurestiul un oras destul de linistit pentru o metropola de asemenea dimensiuni. Dar cum ti-au spus si altii niciun loc din lumea asta nu e perfect.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic ca Brasovul. Mereu mi s-a parut unul dintre cele mai curate si civilizate orase din Romania.

Si Iasul este un oras extrem de linistit, insa partea cu babele nu prea se aplica ca are o populatie batrana orasul happy

| CsGo1234567 explică (pentru GoldenZenith):

Dar tu esti domnisoara