| GeorgianaGI a întrebat:

Ce statiune din Corfu, Grecia, imi recomandati? Precizez ca suntem un cuplu de 20-25 de ani. m-ar interesa plaja curata, nisip fin, peisaje superbe, locuri de vizitat, sa nu fie nici prea linistita (plictisitoare) statiunea dar nici cluburi la fiecare pas...sa aiba putin din toate, atat zone de relaxare dar si taverne si pub-uri. sper ca intelegeti ce vreau sa spun. Multumesc. O zi faina.

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Am fost la Moratika, zona linistita, dar in apa si pe plaja sunt numai bolovani mai mici sau mai mari destul de ascutiti.Kerkira e "capitala" insulei, un orasel care merita vazut poate intr-o dupa amiaza.Sidari e o statiune relativ noua, cu multe cluburi, construita pentru turistii englezi.Pe costa vestica a insulei n-am fost, acolo se spune ca plaja la marea Ionica e mult mai fina.