| Larryy a întrebat:

Daca am terminat liceul, mai pot cumpara bilet de tren cu carnetul de note? Legitimatia de student se elibereaza abia la inceputul anului universitar.

4 răspunsuri:
| BeeaBeea a răspuns:

Da. In mod normal esti inca considerat elev pana la inceperea facultatii.

| Adry05 a răspuns:

Eu stiu ca nu mai poti

| Bondarel99 a răspuns:

Teoretic tu acum esti student daca te-ai inscris la facultate deci nu.
Dar cine stie ce le mai vine la astia de la CFR. Incearca, poate merge.

Bula
| Bula a răspuns:

Teoretic mai poti fi elev pana la corigentele de la toamna.
In practica, incearca la caseriile CFR, poate "scapi" mai usor.