| Allєє a întrebat:

Bună dimineaţa! Aş vrea să merg anul acesta împreună cu familia mea în Anglia.
Ce merită să fie vizitat?
Aş vrea să îmi spuneţi şi preţul la London eye (roata uriaşă)
AQUARIUM sea life
Muzeul figurilor de ceară.

DACĂ AVEŢI ŞI ALTE SUGESTII CU LOCURI DE VIZITAT SĂ ÎMI SPUNEŢI (cu tot cu preţ)
MULŢUMESC!

2 răspunsuri:
| Razwy123 a răspuns:

Mai era muzeul de stiinte ale naturii, Bijuterile reginei, Palatul Buchingham(nu cred ca am scris bine), Chestia aia cu meridinanul 0, Tower bridge, London bridge, dar nu le stiu pretul happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

In general intarile la muzeele din Londra costa undeva intre 15-20 lire, sunt destul de scumpe biletele. Exista insa un London Pass care este destul de scump dar care iti ofera posibilitatea sa intri la mai toate obiectivele Londrei. Iti ofera intrari gratuite la peste 50 obiective si vine si cu un ghid gratuit.

London eye nu se merita, mai bine vizitezi catedrala StPaul de unde vezi la fel de bine toata Londra de sus