| Ardelean_Liana_1976 a întrebat:

Unde este situat Muzeul Figurilor de Ceara?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Nu este unul singur.

Cel mai renumit e Madame Tussauds din Londra. adresa : Marylebone Rd, London NW1 5LR

Madame Tussaud mai are muzee si in Berlin, Amsterdam, Honk Kong, Shanghai, si 3 in Statele Unite.

Sunt chiar mai multe de atat. Nu toate muzeele de ceara tin de madame Tussaud.

Exista o multime in Statele Unite..si unul dintre cele mai mari muzee de ceara din lume il gasesti in Calcutta.

In Romania nu exista, desi mai sunt expozitii din cand in cand.

| Ardelean_Liana_1976 explică (pentru Apache):

Multumesc cel care ma interesa era primul, sper sa mai poti raspunde si la alte intrebari de ale mele

1 răspuns: