| abc_7666 a întrebat:

Buna dimineata tuturor. Vreau sa-mi iau un aparat foto digital, si cer parerea cunoscatorilor. Eu ma gandeam la un Nikon Coolpix L22, dar niste pareri ar fi bine venite. Bugetul, pana in 500 de lei. O zi frumoasa

Răspuns Câştigător
| arpilia a răspuns:

E foarte bun nikonul.il am de 1 an jumate si nu m-a dezamagit deloc.eu am cel de 8mgpixeli si face poze excelente.si da l-am luat cu 450 de lei atunci

5 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Vezi ca aici e mai ieftin : 370 ron
http://www.debo.ro/nikon-coolpix-l-22-argintiu.html

Daca intereseaza pe cineva un S51 C, am la vanzare!

| frvtel a răspuns:

Un aparat bunicel sa zicem.Il gasesti pana in 500 de lei, inclusiv cu card de 2 Gb.

| cristi 25 a răspuns:

Mai bine iei o camera video la 500 lei, e mult mai buna si mai frumoasa si tot ce vrei la ea, e si pe card si parca suna alfel cand zici camera video, poti sa faci si poze si video, o bagi si tv, deci e mult mai buna, te duci intr-un magazin mai mare cum ar fi real sa zic si gasesti fel si fel de modele.

| Bianca_1493 a răspuns:

Eu n-as recomanda Nikon pentru aparete compacte. Este o companie dedicata DSLR-urilor (aparate profesioniste).
Apoi nu-ti recomand sa-ti iei camera video ca sa faci poze. E bine sa stii pentru ce vrei sa folosesti aparatul ca sa stii ce functii sa aiba. Dar in niciun caz sa le combini. De-asta sunt produse dedicate: camera ca sa filmeze, aparatul ca sa faca poze. Niciodata o camera video nu-ti va scoate calitate aunui aparat foto (oricat ar fi de buna) si nici aparatul foto nu-ti va filma la calitate superioara.