| Anonim_4683 a întrebat:

Din constanta spre Bulgaria Nisipurile de Aur [Varna] pe unde trec? Si cam cati km sunt? O harta? [funda]

Răspuns Câştigător
| Live.Laugh.Love a răspuns:

Uite niste harti de la Constanta pana la Nisipurile de aur. :)

http://img97.imageshack.us/img97/7778/86420687.png

http://i49.tinypic.com/2a5yiwz.png

Distanta, nu cred ca pot sa-ti spun exact, dar sunt vreo 100 si ceva de km. :)

Si pe harti o sa vezi cu diferite culori drumul, dar ti-l zic si eu:

Constanta ---> Mangalia ---> Vama Negru Voda --> Shabla [o statiune din Bulgaria ] ---> kavama [alta statiune din Bulgaria ] ---> Varna.

Ca sa-ti spun traseul de mai sus m-am uitat pe harta a 2a care ti-am trimis-o. mMai uite-te si tu o data poate am gresit;)). Te sfatuiesc sa printezi harta deoarece acolo in Bulgaria nu gasesti decat scris d-ala de-al lor. Succes :), sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Alina a răspuns:

Treci pe la vama Negru Voda.Gasesti harta pe Google si iti recomand sa o scoti la imprimanta pentru ca in Bulgaria abia gasesti indicatoare, iar alea sunt de obicei scrise in alfabetul lor si n-ai nicio sansa sa intelegi, asta daca nu merge si cineva care stie rusa sau poate ciar bulgara, ori alfabetul chirilic happy

| K.Samuel a răspuns:

O iei pe DN39 (E87) in directia Mangalia-Vama Veche. Cand treci granita numarul drumului se schimba in 9 (E87) si merge pana in Varna. Sunt 160 km si mai multe informatii poti obtine accesand www.map24.ro